Choreolab #11
vrijplaats voor makers

De nieuwe artistiek leider Sidi Larbi Cherkaoui en artistiek co-directeur Tamas Morciz besloten om twee stukken van de vorige editie van Choreolab te hernemen, die nog potentiëel voor groei en ontwikkeling in zich hadden. Zo keren de jonge en getalenteerde choreografen Andrew McNicol, Altea Nuñez en Ricardo Amarante terug naar ons choreografisch laboratorium om hun eerder werk nog verder te verfijnen en te ontwikkelen.
De dansers-choreografen van Ballet Vlaanderen die dit jaar nieuw werk presenteren, kunnen rekenen op de virtuositeit en het enthousiamse van hun collega’s om hun artistieke ideeën te presenteren en te ontwikkelen. Als extraatje presenteren we een “sneak preview” van Pärt, de gloednieuwe choreografie van Sidi Larbi Cherkaoui die zijn wereldpremière krijgt in de balletavond Van Manen/Cherkaoui.
Deze editie van Choreolab toont twee verschillende programma’s. De twee avonden zitten vol met de visie en de ideeën van de jonge scheppers van morgen. Onder het toeziend oog van Tamas Moricz, geeft Ballet Vlaanderen tijd, ruimte, knowhow en mankracht voor experiment aan alle dansers van het ballet die hun kans willen grijpen.
2,5 uur incl. pauze
De makers
Toshiro Abbley
Choreografie
Ricardo Amarante
Choreografie
-
Nini de Vet
Choreografie
-
Matt Richard Foley
Choreografie
David Jonathan
Choreografie
Andrew McNicol
Choreografie
Altea Nuñez
Choreografie
-
Nancy Osbaldeston
Choreografie