Tragedy of a Friendship

Info en tickets

Tragedy of a Friendship

Tragedy of a Friendship

Moritz Eggert, Jan Fabre & Stefan Hertmans

a5cP60000006MXTIA2-a0bb0000009ZK25AAG


Naar aanleiding van het Wagnerjaar 2013 vroeg de Vlaamse Opera aan Jan Fabre in dialoog te treden met zijn geliefde kunstenaar Richard Wagner. In deze bijzondere wereldcreatie komt niet alleen de symboliek en thematiek van Wagners oeuvre aan bod, maar tevens zijn turbulente vriendschap met filosoof Friedrich Nietzsche.

Tragedy of a Friendship is geen opera, maar een avondvullende muziektheatervoorstelling waarop niet alleen Fabre, maar ook de Duitse componist Moritz Eggert en auteur Stefan Hertmans hun stempel drukken.

In dit Gesamtkunstwerk worden Eggerts composities en soundscapes, live gezongen Wagneraria’s en Hertmans poëtische bezinning op de Wagnerwereld verbonden met de rijke theaterbeelden van Jan Fabre. Zangers, dansers en performers brengen zo een fascinerende hommage aan een van de grootste kunstenaars uit de operageschiedenis.

Coproductie Troubleyn/Jan Fabre, Concertgebouw Brugge, Théâtre de la Ville Paris, Opéra de Lille & Wagner Genèva Festival.


De makers


Foto's


Data

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Volg ons