Een feestelijke optocht met de stad
11:00 | Start van De karavaan
Twee gevels vertrekken vanaf de Vrijdagmarkt en het Fonteineplein en trekken met hun karavanen door de stad.
12:00 | Ontmoeting op de Bargiebrug
De twee gevels en hun karavanen komen elkaar tegemoet. Een muzikale ontmoeting brengt de beweging even tot stilstand.
13:00 | Aankomst
De gevels komen aan op hun nieuwe bestemming: de ene op het Fonteineplein, de andere op de Vrijdagmarkt.
20:00 | Twee gevels, twee feesten
’s Avonds worden beide gevels feestelijk verwelkomd. Op het Fonteineplein zorgen onder meer De Propere Fanfare, Goeste Majeur Orchestra, Khail, Myms & Typara en DJ Losbol voor muziek en feest. Op de Vrijdagmarkt slaan de International Opera Academy en KM De Neerschelde de handen in elkaar.
Ontdek het volledige programma en het parcours van De karavaan →
De Belgische kunstenaar Thomas Verstraeten is niet aan zijn proefstuk toe als het gaat om grootschalige artistieke interventies in de publieke ruimte. Voor De opstand van de gevels nodigt hij de inwoners van Gent uit om deel te nemen aan een groot omkeringsritueel.
Een gevel op de Vrijdagmarkt en een gevel in de Brugse Poort worden nauwkeurig nagebouwd en voor hun originele evenbeeld geplaatst. Tijdens de karavaan komen de twee gevels elkaar tegemoet, om uiteindelijk van plaats te wisselen.
Met die kruisbeweging legt Verstraeten de spanning én verbinding tussen het historische centrum en de stadsrand bloot. De gevels worden zo meer dan architectuur: ze worden maskers van de stad, waarachter altijd meer te ontdekken valt.
Kom kijken, wandel mee met de stad en vier mee wanneer de gevels hun nieuwe plek innemen. Iedereen is welkom.
De karavaan start om 11:00u
Een productie van Opera Ballet Vlaanderen in coproductie met Gent Festival, VIERNULVIER, NTGent, CAMPO en KOPERGIETERY.
De makers
Thomas Verstraeten
Concept, regie en scenografie
samen met muzikanten en inwoners uit Gent
Concept, regie en scenografie