
Ella Rothschild en Stijn Celis herinterpreteren twee mijlpalen uit het 20ste-eeuwse balletrepertoire
Twee gloednieuwe choreografieën van mijlpalen uit het 20e-eeuwse balletrepertoire op één avond: Igor Stravinsky’s Petroesjka en het ‘ballet chanté’ Die sieben Todsünden van Kurt Weill en Bertolt Brecht. De anti-held Petroesjka leidt een dubbelleven. Als marionet in het theater is hij een attractie voor een op sensatie beluste massa. Privé is hij uiterst menselijk, innerlijk verscheurd en kwetsbaar. In vier ‘scènes burlesques’ contrasteren de wreedheid en onverschilligheid van de massa met menselijke gevoeligheid en eenzaamheid. De Israëlische choreografe Ella Rothschild, gewezen lid van de legendarische Batsheva Dance Company, haalt het ballet weg uit zijn oorspronkelijke, urbane setting en vindt een nieuw narratief dat zich afspeelt in een wildernis met een spanningsvolle relatie tussen mens en dier.
In Die sieben Todsünden moet Anna, een in tweeën gesplitste jonge vrouw, de hort op om geld te verdienen voor haar familie. Op haar queeste langs zeven Amerikaanse steden wordt zij telkens door de verlokking van een andere doodzonde in haar winstbejag gehinderd. Choreograaf Stijn Celis brengt een hedendaagse interpretatie van dit hybride meesterwerk waarin dans en opera, de American Dream en maatschappijkritiek hand in hand gaan. De muziek wordt live gebracht door het Symfonisch Orkest van Opera Ballet Vlaanderen onder leiding van chef-dirigent Alejo Pérez.
ca. 1 uur 55 min, inclusief pauze
Gratis inleiding (in het Nederlands), telkens 1 uur voor aanvang van elke voorstelling.
Na de voorstelling op 22 dec (Opera Gent) kan je 10 minuten na het einde van de voorstelling een nagesprek bijwonen. Onze dramaturgen gaan in gesprek met het productieteam en het publiek.
Die sieben Todsünden is een coproductie met Saarländisch Staatstheater Saarbrücken
De makers
Kurt Weill
Componist
Bertold Brecht
Libretto
-
Alejo Pérez
Muzikale leiding
Gaetano Lo Coco
Muzikale leiding
Stijn Celis
Choreografie Die Sieben Todsünden
Ella Rothschild
Choreografie Petroesjka
Eva Veronica Born
Scenografie
Teresa Vergho
Kostuumontwerp